КОНКУРСИ

Конкурс за детска рисунка "България в моите мечти" 2018. Класиране

22 май 2018

 

 

КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИУСНКА
„БЪЛГАРИЯ В МОИТЕ МЕЧТИ”
2018
ДАБЧ
 
 
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ
 
 
1-ва награда – Никол Биди – 8 г., 2 клас
БУ, „Св. Св. Кирил и Методий” Вашингтон, САЩ
Тема: „Моят роден край- Велико Търново - Царевец”
1-ва награда – Катерина Падубняк -9г
Болгардска музикална школа, гр Болград Украйна
 
2-ра награда – Кристиян Андреев Димитров – 9г., 2 клас
Българско неделно училище „Св. Вмчк Георги Зограф” гр. Солун. Р Гърция
Тема: Моят роден край
2-ра награда – Аня Тутова – 9г.
Български културен център „Аз, буки, веди” към „Конгреса на българите в Украйна”
3-та награда –  Габриела Николова – 7г.
ПБНУ „Св. Иван Рилски”, гр. Мадрид, Испания
Тема: Къщата на моята баба в България
Специални награди
Специална награда за оригинална техника – Тим Ван Хоорн - 6 г.
ПБУ „АБВ” Амстердам
Специална награда за най-малък участник – Надежда Иванова Шишман -5г. m
Измаилски български културно-просветен център „Аз Буку Веди” гр. Измаил, Украйна.
Творба: „Моите подаръци под елхата”
Специална награда за графична техника – Валерия Николаевна Апостолова – 8г, 2-ри клас
МОУ „ Парканская СОШ №1”
ТЕМА: Българските традиции: Лазарка
Поощрителни награди
Светлана Красимирова Томова – 10г. , 4 клас
БУ „Иван Станчов” към посолството на България в Лондон.
Творба: „България в моите мечти – Една българска роза”
Джулия Нетти- 9 г. , 4 клас
БНУ „Асен и Илия Пейкови”, Рим, Италия
Елена Андреева – 8г. , 3 клас
БУ „Дунав”, Линц и Залзбург
Николай Иванов Николов – 3 клас
БНУ „Васил Левски”гр. Сарагоса, Испания
Дария Юрева Кудряшкова – 9 г., 4 клас.
Български културно-просветен център „Аз Буку Веди”, Болград, Украйна
Тема: „Българските традиции”
 
 
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ
 
1-ва награда – Ванеса Мирославова Костова – 12 г.
Българско средно училище „ Д-р Петър Берон” гр. Прага, Чешка Република
Тема: Българските традиции
1-ва награда – Радолина Красимирова Атанасова – 12 г
Българско средно училище „ Д-р Петър Берон” гр. Прага, Чешка Република
Тема: Българските традиции
1-ва награда – Жаклин Ареси – 11 г.
Болградска музикална школа, гр. Болград, Украйна
Тема: Езеро
2-ра награда – Наталия Страхилова – 13г.
ОУ „Братство” с. Звонци, Р Сърбия
Тема: Моят роден край – Цар Асеново кале
2-ра награда - Яна Шначенко – 11г.
Болградска музикална школа, гр. Болград, Украйна
3-та награда – Дария Вячеславова Греку – 13 г.
Детска школа за изкуство, гр. Тараклия, Р Молдова
Тема: Българските традиции – Кукер
3-та награда – Александр Тимофеев – 14г.
МОУ „Парканская СОШ №1 , с. Паркан, Молдова
Тема: Моят роден край
3-та награда – Валентина Димитрова Арабаджи – 13г
Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”
Тема: Моят дом, моето семейство – Подаръци на есента
Специални награди
Специална награда за оригинална техника – Анастасия Максимова Лозовская – 12 г. гр. Богатое
Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”
Специална награда за проявен талант – Екатерина Дмитриевна Узунова – 13 г.
Детска школа за изкуство, гр. Тараклия, Р Молдова
Тема: Българските традиции – Кукер
Специална награда за проявен талант – Катерина Гайдай-14г.
Българо-украински културно-образователен център „МЕДИА”, гр. Авангард, Р Украйна
Тема: Българските традиции – Сурвачка
Поощрителни награди
Петър Петров – 11г
ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия
Наталия Зарков – 13г.
ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия
Джордже Илийев – 12г.
ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия
Димитрия Радкова Хаджийска – 13 г.
Българско средно училище „ Д-р Петър Берон” гр. Прага, Чешка Република
Тема: Българските традиции
Дарина Валерова Митева – 11 г.
Български културно-просветен център „Аз, буки, веди” гр. Болград, Украйна
Тема: Моят дом, моето семейство – Натрюрморт на моя прозорец.
Сашка Николич – 13 г.
ОУ „Христо Ботев” Димитровград, Р Сърбия
 
 
 
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ
 
1-ва награда – Костандина Бело – 17г.
Неделно училище „Христо Ботев”, гр. Тирана, Албания
1-ва награда - Михаил Гончаренко – 16 г.
МОУ „Парканская СОШ №1”, с. Паркан, Р Молдова
Тема: Моят роден край
 
2-ра награда – Айла Кефалиа – 15г.
Неделно училище „Христо Ботев”, гр. Тирана, Албания
2-ра награда – Анастасия Петровна Маркова – 15 г.
Детска школа за изкуства, гр. Тараклия, Р Молдова
Тема: Българските традиции- Лазаруване
3-та награда - Елена Николаевна Киосе – 15 г.
Детска школа за изкуства, гр. Тараклия, Р Молдова
Тема: Българските традиции – Йордановден
3-та награда – Валерия Юриева Сорич – 15 г.
Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”
Тема: Моят дом, моето семейство-Приятна разходка
Специални награди
Специална награда за живописна техника – Татяна Круглей -15 г.
Болградска музикална школа, гр. Болград, Украйна
Специална награда за прецизност и техника - Стефани Георгиева Георгиева – 18г.
ПБНУ „ Св. Иван Рилски” гр. Мадрид, Испания
Специална награда за графична техника - Борис Стаматов – 16 г.
Б.Т.Л. „Васил Левски”, Кишинев, Р Молдова
Тема: Живата природа на България
Поощрителни награди
Анастасия Павленко – 15 г.
Културно просветен център „Аз, буки веди” ,към „Конгрес на българите в Украйна”
Стефани Сенгелиева – 15 г.
Училище „Боян Мага” , гр. Лондон , Великобритания
Симеон Йорданов Герчев – 17 г.
Aletta Haniel Gesamtschule, Duisburg
Тема: Моят роден край
Яна Константинова Макагон – 16 г.
Детска школа за изкуства, гр. Тараклия, Р Молдова
Тема: Българските традиции – Коледари