АГЕНЦИЯТА ИНФОРМИРА

Конкурс по изобразително изкуство "България в моите мечти 2017". Класиране

19 май 2017

 

МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
ЗА ДЕЦА ОТ БЪЛГАРСКИТЕ ОБЩНОСТИ ПО СВЕТА
“България в моите мечти”, шестнадесето издание, 2017
 
 
КЛАСИРАНЕ
 
 
       
 
На 15 май 2017 г. Комисия в състав: Румен Статков, председател, Милена Владкова, специалист в Националния дворец на децата в областта на детското приложно изкуство и Коянка Димитрова, координатор на конкурса в Държавната агенция за българите в чужбина, след като разгледа 599 творби на 523 деца от българските общности в 20 държави: Австралия, Австрия, Албания, Великобритания, Германия, Гърция, Италия, Испания, Канада, Кипър, Малта, Молдова, Нидерландия, САЩ, Сърбия, Унгария, Франция, Чехия, Украйна, РЮА
 
направи следното класиране: 
 
Награда на журито:
 
Иван Станев, 7 г., БУ „Д-р Петър Берон”, Манхайм, Германия, за неговата творба „Шипка”
 
 
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ
 
Три първи награди:
 
-          Виктория Минева, 10 г., БУ „Орфей”, Линц, Австрия
-          Ана Иванова Шшман, 9 г., БКПЦ „Аз Буки Веди”, Измаил, Украйна
-          Полина Георгиева, 10 г., БУ „Д-р Петър Берон”, Манхайм, Германия
 
Четири втори награди:
 
-          Борис Белин, 8 г., БУ „Св. Св. Кирил и Методий”, Бостън, САЩ
-          Мишел Марчев, 4. кл., БУ „Джон Атанасов”, Чикаго, САЩ
-          Рафаил Йорданов, 9 г., БУ „Васил Левски”, филиал Кайзерслаутерн, Германия
-          Димитър Кончев, 9 г., БНУ „Св. Св. Кирил и Методий”, Малта
 
Четири трети награди:
 
-          Персиян Петков, 10 г., БУ „Иван Станчов” към Посолството на България в Лондон
-          Светлана Томова, 9 г., БУ „Иван Станчов” към Посолството на България в Лондон
-          Дебора Стоянова, 7 г., БУ „Нов живот”, Чикаго, САЩ
-          София Недялкова, 2. Кл., БУ „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена, Австрия
 
Поощрителни награди:
 
1.      Емилияна Ковачева, 7 г., БУ „Васил Левски”, Париж, Франция
2.      Александер Андреев, 9 г., БУ „Дунав”, Линц, Австрия
3.      Паула Стоянова, 8 г., БПНУ „Васил Левски”, Валенсия, Испания
4.      Христос, Анатолитис, 9 г., БНУ „Вмчк Георги Зограф”, Солун, Гърция
 
 
 
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ
 
 
Три първи награди:
 
-          Фабиола Сандева, 14 г., Българско средно училище „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
-          Параскева Шишман, 12 г., БКПЦ „Аз Буки Веди”, Измаил, Украйна
-          Вела Белин, 12 г., БУ „Св. Св. Кирил и Методий”, Бостън, САЩ
 
Две втори награди:
 
-          Божидар Петров, 12 г., БНУ „Слънчо”, Йоханесбург, РЮА
-          Димитър Папардов, 12 г., Българско средно училище „Д-р Петър Берон”, Прага,
Чехия
 
Три трети награди:
 
-          Рая Калоянова, 11 г., БУ „Иван Станчов” към посолството на България в Лондон, Великобритания
-          Цветина Петкова, 12 г., Ново българско училище в Нейпървил, САЩ
-          Елена Бондаренко, 12 г., БКПЦ „Аз Буки Веди”, Болград, Украйна
 
Поощрителни награди:
 
-          Юлиана Барон, 14 г., БКПЦ „Аз Буки Веди”, Одеса, Украйна
-          Алина Калачян, 14 г., БНУ „Родолюбие”, Болград
-          Александър Тимофеев, 12 г., Парканско средно училище „А. Стоев”, с. Паркани, Молдова
-          Емили Йосифова, 11 г., БУ „Родна стряха”, Ларнака, Кипър
 
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ
 
Първа награда: не се присъжда
 
Втора награда: не се присъжда
 
четири трети награди:
 
-          Мила Дренска, 16 г., БУ „В. Левски”, филиал Кайзерслаутерн, Германия
-          Костандина Бело, 16 г., Гимназия „Нилс Бор”, Тирана, Албания
-          Владислав Митев, 15 г., БКПЦ „Аз Буки Веди”, Болград, Украйна
-          Николета Петрова, 17 г., БУ „Н. Й. Вапцаров”, Никозия, Кипър
 
 
Награда на журито за най-малък участник: 
 
Тиаго Каракехайов, 5 г., БУ „Д-р Петър Берон”, Манхайм, Германия