ЗНАМ, МОГА, УСПЯВАМ

Българският ансамбъл спечели световната титла в многобоя

06 октомври 2014

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели световната титла в многобоя на първенството в Измир, Турция.

Ренета Камберова, Михаела Маевска-Величкова, Цветелина Найденова, Цветелина Стоянова и Християна Тодорова изиграха отлично двете си композиции и заслужено грабнаха златните медали.

Възпитаничките на Ина Ананиева стигнаха до страхотния успех, след като завършиха общ сбор от 34.449 точки. Те получиха 17.133 точки за съчетанието с пет чифта бухалки и 17.316 за композицията с три топки и две ленти.

Ансамбълът на Италия спечели сребърния медал, след като завърши с общ сбор от 34.282 точки. Гимнастичките на Беларус заеха трето място с 34.133 точки.

Големият фаворит Русия остана на четвърта позиция. Руският ансамбъл получи най-висок сбор на топки и ленти - 17.816 точки, но се провали в съчетанието с бухалки, където получи едва 16.133 точки.

Българските гимнастички спечелиха второ голямо отличие през 2014 г. През юни те станаха европейски шампионки на пет чифта бухалки.

Ансамбълът спечели и сребърен медал на световното първенство

Българският ансамбъл спечели сребърен медал на финала на три топки и две ленти на световното първенство по художествена гимнастика в Измир.

Българките, които снощи станаха световни шампионки в многобоя, получиха за страхотното си изпълнение оценка от 17.616 точки.

Възпитаничките на Ина Ананиева в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска-Величкова, Цветелина Найденова, Цветелина Стоянова и Християна Тодорова останаха подгласнички на Русия, която триумфира със 17.950 точки.

На пет чифта бухалки българките останаха на четвърто място след една грешка. След изпускане на едната бухалка те бяха оценени с 16.583 точки (8.450 точки за трудност и 8.133 точки за изпълнение).

На бухалки световен шампион е Испания със 17.433 точки, на второ място е Израел с 16.983 точки, а на трето - Беларус с 16.600 точки.