КОНКУРСИ

Конкурс "България в моите мечти" 2013. Класиране

21 май 2013

 

Конкурс по изобразително изкуство за деца и юноши от
българскитe общности в чужбина
 “България в моите мечти”, тринадесето издание, 2013 г.
 
 
 
В тринадесетото издание на Международния конкурс по изобразително изкуство „България в моите мечти” през 2013 г. участие взеха 722 деца и юноши от българските общности в 23 държави: Австрия, Великобритания, Германия, Гърция, Дания, Египет, Италия, Испания, Казахстан, Канада, Кипър, Мароко, Молдова, Нидерландия, ОАЕ – Дубай, Русия, САЩ, Сърбия, РЮА, Украйна, Франция, Чехия и Швейцария. На адреса на ДАБЧ, учредила конкурса, бяха изпратени общо 850 рисунки. Комисия в състав: Румен Статков, председател и Милена Владкова /Национален дворец на децата/ и Коянка Димитрова /Държавна агенция за българите в чужбина/ след като разгледа всички детски творби, направи следното
 
            КЛАСИРАНЕ
 
 
 
 
Наградата на журито: Лиза Степанова на 6 години, ДХШ-Измаил, Украйна
 
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ
 
Три първи награди:
 
- Олег Топал, 10 г., БКПЦ «АЗ Буки Веди», Одеса, Украйна
 
- Криси Ганчева, 7 г., БУ «Джон Атанасов», Чикаго, САЩ
 
- Мария Гиздова, 6 г., БНУ «Бачо Киро», Мадрид, Испания
 
Две втори награди:
 
- Олимпия Ана Трасборг, 7 г., БПЦ «Иван Вазов», Копенхаген, Дания
 
- Емил Любенов, 7 г., ПБНУ «Св. Иван Рилски», Хатива, Испания
 
Четири трети награди:
 
- Филип Нойзатц, 10 г., Австрийско-българско училище «Св. Св. Кирил и
                               Методий», Виена, Австрия
 
- Камелия Добрева, 10 г., БУ «Св. Св. Кирил и Методий», Рим, Италия
 
- Маргарита Архипова, 6 г., БКПЦ «Аз Буки Веди» - Болград, Украйна
 
- Михаил Асланидис, 10 г., БНУ «Св. Св. Кирил и Методий» към посолството  
                                      на Р   България в Кайро, Египет
 
Поощрителни награди:
           
1.      Христина Маркова, 7 г., БУ „Св. Св. Кирил и Методий”, Отава, Канада
2.      Александър Недялков, 7 г., училище „Българче”, Дубай
3.      Анджела Делчев, 10 г., Народна библиотека „Детко Петров”, Димитровград, Сърбия
4.      Георги Захаров, 8 г., Българско неделно училище към ГК на Р България в Санкт Петербург, Русия
5.      Лилия Захарова, 9 г., Българско неделно училище към ГК на Р България в Санкт Петербург, Русия
6.      Любомир Василев, 9 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
7.      Вадим Константинов, 10 г., с. Българка, Казахстан
8.      Лора Василева, 10 г., Австрийско-българско училище «Св. Св. Кирил и
Методий», Виена, Австрия
 
 
            ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ
 
Три първи награди:
           
-       Ралица Маркова, 14 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
 
-       Ела Дойкова, 13 г., Българско училище в Хамбург, Германия
 
-       Ирина Тимиенко, 12 г., БНУ „Родолюбие”, Болград, Украйна
 
Две втори награди:
 
-       Виктор Гавраилов, 12 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
 
-       Анастасия Волковинска, 12 г., БНУ „Родолюбие”, Болград, Украйна
 
 
Три трети награди:
 
-       Лора Ганева, 13 г., БУ „Васил Левски”, Саарбрюкен, Германия
 
-       Ноемин Баклажанска, 13 г., Тараклия, Молдова
 
-       Валерия Сорич, 11 г., БКПЦ «АЗ Буки Веди», Болград, Украйна
 
Поощрителни награди:
 
  1. Иринела Петрова, БУ „Слънчо”, Йоханесбург, РЮА
  2. Виктория Пишманова, 14 г, Българско училище към посолството на Р България в Лондон, Великобритания
  3. Станислава Станчева, 11 г., БНУ „Паисий Хилендарски”, Атина, Гърция
4. Петър Петров, 13 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
 
 
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ
 
Първа награда: Емили Нешева, 15 г., БНУ «Боян Мага», Лондон, Великобритания
 
Втора награда: Виктор Андреев, 17 г., Тараклия, Молдова
 
Трета награда: не се присъжда
 
 
 
КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИ ОТ ШКОЛИ
 ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
 
Три първи награди:
 
- Габриела Пишманова, 5 г., Арт группа при училище «Родолюбие» към БУЦ
                                               «Знание», Чикаго, САЩ
- Николай Щерев, 8 г., Арт группа при училище «Родолюбие» към БУЦ
                                               «Знание», Чикаго, САЩ
- Кирил Орешкин, 5 г., ДХШ-Измаил, Украйна
 
Две втори награди:
 
Йоана Стаменова, 6 г., Арт-студио «Вл. Димитров – Майстора», Чикаго, САЩ
 
- София Присакан, 8 г., ДХШ-Измаил, Украйна
 
 
Три трети награди:
 
- Валентина Чумак, 12 г.,ДХШ-Измаил, Украйна
 
- Лера Недева, 4 г., ДХШ-Измаил, Украйна
 
- Аня Бочева, 7 г., ДХШ-Измаил, Украйна