КОНКУРСИ

Международен конкурс по изобразително изкуство „България в моите мечти”, 2012. Класиране

22 май 2012

 

К Л А С И Р А Н Е
 
В Дванадесетото издание на конкурса по изобразително изкуство за деца от българските общности по света “България в моите мечти”, учреден от Държавната агенция за българите в чужбина, участие взеха 757 деца и юноши от 18 държави: Австрия, Германия, Швейцария, Дания, Нидерландия, Великобритания, Франция, Испания, Чехия, Словакия, Украйна, Молдова, Румъния, Сърбия, Гърция, Казахстан, Канада, САЩ.
На адреса на ДАБЧ бяха изпратени общо 855 рисунки. Комисията, извършила класирането бе председателствана от Румен Статков и членове Милена Владкова/ръководител по приложно изкуство в Националния дворец на децата и Коянка Димитрова, директор на дирекция „БО и ИД”, координатор на конкурса в агенцията. Класирането бе извършено, съгласно регламента, в три възрастови групи.  
 
 
ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ
 
Две първи награди:
 
- Мартин Мартинов, 6 г., БНУ «Св. Св. Кирил и Методий», Калгари, Канада
 
- Ензо Питард, 8 г., БУ «В. Левски», Париж, Франция
 
Три втори награди:
 
- Дария-Бояна Димитрова, 8 г., Школа за бългалрски език, традиции и
изкуство «Аз съм българче», Уиксъм, Мичиган, САЩ
 
- Симона Михайлова, 9 г., БУ «Св. Иван Рилски», Мадрид, Испания
 
- Ирина Ханжи, 7 г., БКПЦ «Аз Буки Веди», Одеса, Украйна
 
Три трети награди:
 
- Филип Нойзатц, 10 г., Австрийско-българско училище «Св. Св. Кирил и
Методий», Виена, Австрия
 
- Максима Антония Мозер, 9 г., Българско училище в Берлин, Германия
 
- Михаела Миковичова, 9 г., БСОУ «Христо Ботев», Братислава, Словакия
 
Поощрителни награди:
1.    Ивайло Тийлен, 6 г., БУ «В. Левски», Заарланд, Германия
2.    София – Ейнджи Георгиев, 8 г., българско училище към Германско българска родителска инициатива «Ян Бибиян», Мюнстер, Германия
3.    Кая Гюнцел, 6 г., Българско училище в Берлин, Германия
4.    Олимпия Ана Трасборг, 6 г., БПЦ «Иван Вазов», Копенхаген, Дания
5.    Николай Робъртсън, 5 г., БУ «Боян Мага», Лондон, Великобритания
 
ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ
 
Две първи награди:
           
-       Анна Боянова, 11 г., ПБНУ „Св. Иван Рилски”, Хатива/Енгера, Испания
 
-       Виктория Пишманова, 13 г., Българско училище към посолството на Р България в Лондон, Великобритания
 
Три втори награди:
 
-       Георги Наков, 5 кл., Теоретичен лицей „Св. Кирил и Методий”, Дудещи веки, Банат, Румъния
 
-       Филип Николов, 11 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
 
-       Радослав Атанасов, 11 г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, Прага, Чехия
 
Три трети награди:
 
-       Илиян Ангелов, 11 г., БУ „Христо Ботев”, Ню Йорк, САЩ
 
-       Михаела Стоилкова, 14 г., БНУ „Хр. Ботев”, Алкала де Енарес, Испания
 
-       Мина Михалков, 12 г., ОУ „Хр. Ботев”, Димитровград
 
Поощрителни награди:
 
  1. Катарина Наков, 14 г., ОУ „Г. Димитров”, Босилеград, Сърбия
  2. Кристина Кавръкова, 13 г., Българско училище към посолството на Р България в Лондон, Великобритания
  3. Андреа-Терезия Мирчов, 14 г.,Теоретичен лицей „Св. Кирил и Методий”, Дудещи веки, Банат, Румъния
 
ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ
 
Първа награда: Виктория Димитрова, 15 г., БКПЦ «Аз Буки Веди», филиал
                               Болград
Втора награда: Злата Шишман, 16 г., БКПЦ «Аз Буки Веди», филиал
                               Измаил
 
Трета награда: Кемалие Иванова, БСОУ «Д-р Петър Берон», Прага, Чехия
 
Поощрителна награда: Мария Златовчена, 17 г., Теоретичен лицей
        «М. И. Тузлов», с. Кирсово, Молдова
 
 
КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИ ОТ ШКОЛИ
 ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
 
Две първи награди:
 
- Георги Илиев, 8 г., Арт группа при училище «Родолюбие» към БУЦ «Знание»,
                          Чикаго, САЩ
 
- Владик Мехков, 7 г., ДХШ-Измаил, Украйна
 
Втора награда: Олга Реутова, 6 г., ДХШ-Измаил, Украйна
 
Трета награда: Витя Витков, 12 г., клас по изобразително изкуство към Тарутинска детска школа, Тарутино,Украйна